V případě zájmu si Váš vůz vyzvedneme u Vás a po opravě ho přistavíme zpět. Vaše nepojízdné auto odtáhneme.

Spojkový mechanismus - spojka – je jedna z nejdůležitějších částí na voze. Dobu životnosti spojky velmi ovlivňuje „styl“ jízdy řidiče, nebo se životnost spojky snižuje nevhodným používáním vozu (přetěžování, prudké starty, špatný způsob řazení jednotlivých rychlostních stupňů…).

Spojka je zařízení sloužící k přerušení točivého momentu mezi motorem a převodovkou. Ve všech těchto případech je spojka extrémně namáhána, což má za následek rychlejší opotřebení nebo zničení spojkového mechanismu Vašeho vozu. 

Spojkový mechanismus se skládá z pěti součástí:

• Přítlačný talíř

• Spojková lamela

• Vysouvací ložisko

• Vypínací páka

• Setrvačník

Pokud dojde k tomu, že se jedna nebo více součástí zničí, může dojít k prokluzování, přehřívání, hlučnosti spojky nebo k obtížnému přeřazování rychlostních stupňů.

Nejčastější porucha spojky je opotřebení kluzných lamel unašeče nebo jejich znečištění olejem unikajícím z motoru nebo převodovky. Pravidelná kontrola spojky u nás tyto defekty odhalí dříve, než může dojít k rozsáhlejším škodám na voze.

Oprava spojky vyjde ve většině případů levněji než celková výměna. Pokud nelze z jakéhokoliv důvodu provést pouze dílčí opravu jednotlivých částí spojky, jsme samozřejmě schopni zajistit i kompletní výměnu spojkového mechanismu přímo v našem servisu.

 

Nike KD 11

Aktuality

Od pondělí 7. září je náš autoservis v plném provozu.
Těšíme se na vaši návštěvu.


 Kompletní prohlídka vozu s diagnostikou za 299,- Kč!!!
Více informací zde.

 

Rezervace pneuservis

777 113 252

001.jpg

Partneři

Stáj ARYMAN

Sleva 10% pro naše klienty

Sportovní poháry

Sleva 10%

CHYTIL - rybářské potřeby

 

LEDka s.r.o

Prodej, výroba, realizace, přestavby LED osvětlení

Autobazar eMDeCARS-CAR COLLECTION

 

Opravna obuvi Melichárek

Sleva 10%